Zajmij się tym, co lubisz robić, wtedy nie będziesz musiała się zmuszać...

03 marca 2014

Barokowe kartki w różach?...

Czasami ciężko zabrać się do napisania kolejnego posta, a czasami chciałoby się pisać dzień za dniem. Taka ochota nachodzi chyba wszystkich, którzy mają się czym cieszyć - a ja właśnie mam...
Przed kilku dniami przyszła dostawa zamówionych w sklepie internetowym papierów i wykrojników do maszynki sizzix, a także urządzenie (coś jak tablica do bigowania połączona z dziurkaczem) do robienia kopert i niewielkich pudełek - Envelope Punch Board firmy We R Memory Keepers (to z my decor).
Dla mnie to prawie jak następne Boże Narodzenie.
Od razu zabrałam się do eksperymentowania ( na szczęście na You Tube można znaleźć instrukcje użytkowania wszystkiego...).

To moja nowa zabawka do robienia kopert


Koperty mogą być różne - najważniejsze, że mogę robić takie przestrzenne...

W ramach ćwiczeń powstało kilka... no może kilkanaście kopert i pudełeczek w różnych rozmiarach i proporcjach.

Nowe wykrojniki...

Wykrojniki to: komplet owali - te największe z powodzeniem będą udawały pisanki;)
dwie ramki - jedna niewielka... ale ta druga od razu skojarzyła mi się z barokowymi ramami oraz kwiatek do zwinięcia i uformowania np. róży.
Nad różyczkami jeszcze muszę trochę popracować (gdzieś wyczytałam, że przed zwinięciem dobrze jest pognieść papier - ale chyba muszę to zrobić bardziej umiejętnie).

Jadąc tak na fali zapału (okazało się także, że i potrzeby - jak zwykle URODZINY!!!) szybko powstało kilka kartek. W dwóch wykorzystałam wcześniejsze wykrojniki motylków - bo takie słodkie, a w reszcie pobawiłam się różyczkami...
Oto co wyszło...


W każdej kartce skorzystałam oczywiście z nowo kupionego papieru do scarpbooking'u - pomimo, że kartki są niewielkie (15x15 cm) to z powodzeniem nadają się na elementy dekoracyjne.
Najważniejszy był dla mnie fakt, że z wymiarami bazy kartki nie musiałam ograniczać się do wielkości posiadanych kopert. Bez problemu mogłam je sobie szybko zrobić, dopasowując do wielkości kartki (bardzo wygodne;). Dodatkowo możliwe było zrobienie koperty 3D - tak, by przestrzenne róże zmieściły się i nie zgniotły.

8 komentarzy:

 1. Same cuda na tej stronie :) czy gdzieś można kupić Pani kartki/pudełeczka... ew. zamówić coś na specjalną okazję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej chwili jeszcze nie prowadzę sprzedaży, ale noszę się z takim zamiarem. Za jakiś czas...

   Usuń
 2. Piękne są Pani prace :-) Każda ma w sobie coś magicznego :-) A te koperty 3D są bardzo fajnym pomysłem. Czy mogłaby Pani napisać w jaki sposób zrobić takie koperty za pomocą tej tablicy? Byłabym bardzo wdzięczna :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam! Koperty 3D robi się podobnie jak normalne, tylko trzeba ją zrobić jakby podwójnie tzn. zrobić dodatkowe zagięcie (o pożądanej grubości - u mnie to 2,5 cm). Na youtube można znaleźć filmiki na ten temat np. https://www.youtube.com/watch?v=Nnmzl8Rs9F8. Życzę owocnych doświadczeń :-)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miły komentarz! Po prostu bardzo lubię to robić, taka praca mnie uspokaja i poprawia mi nastrój. Pozdrawiam.

   Usuń