Zajmij się tym, co lubisz robić, wtedy nie będziesz musiała się zmuszać...

25 marca 2014

Pudełka na małe i większe drobiazgi...

Dawno nie pisałam... Ale to dlatego, że tyle się działo... Stale coś miałam do zrobienia i jakoś nie starczało energii do zrobienia zdjęć i napisania kilku słów.
Koniec z obijaniem się...
Decoupage już od wielu lat to jedna z moich ulubionych technik, jak dodać do tego postarzenie przedmiotu to efekt jest super. Ostatnio zamówiłam kilka pudełek na Drewnianej Dolinie i kiedy przyszły, to zaraz pojawiły mi się pomysły, jak je ozdobić. Tak więc...
Jedne miały być gładko pomalowane na czysty biały kolor, inne w połączeniu z wrzosowym, a jeszcze inne w moich ulubionych zieleniach. Wzory takie jak zwykle, czyli przeważnie kwiaty - róże, lawenda i słoneczniki. Na pudełku do przechowywania herbaty - mała kawiarenka, saszetki, filiżanka i łyżeczki.
Oto, co wyszło...

Pudełko "Prowansja"
Wymiary 13x8x6 cm.
Kolor podstawowy to ecru, krawędzie są postarzone, odrapane - sprawiają, że pudełko wygląda, jakby miało już swoje lata... Całość zabezpieczona kilkoma warstwami lakieru.

Pudełko "Lawenda"
Wymiary 17,5x11x7 cm.
Podstawowe kolory to biały i jasny fiolet (lawendowy). Pudełko ma ozdobione serwetką tylko wieczko - dół otrzymał śliczną, bawełnianą koronkę w kolorze nieco ciemniejszym od ścianek.Pudełko "Słoneczniki"
Wymiary 20,5x14x8,5 cm.
Kolory to biel i zielony. Góra jest ozdobiona śliczną serwetką ze słonecznikami i napisami w tle. Dół otrzymał brązową, bawełnianą koronkę nawiązującą do środków kwiatów, zawiązaną na mały supeł. Brzegi lekko otarte, jakby pamiętały lepsze lata...


Pudełko "Róże i motyle"
Wymiary 24,5x17x9,5 cm.
To chyba najbardziej postarzone pudełko, przeważa kolor zielony - nawet spod pęknięć go widać. U góry kompozycja z dużych, różowych kwiatów i niebieskich, malutkich motylków. Krawędzie i rogi są przyciemnione. Dół oklejony serwetką z delikatnym deseniem... no i oczywiście ozdobiony koronką.
Niewielkie pudełko z lusterkiem "Różany bukiecik"
Wymiary 16x11x5 cm.
 To chyba najbardziej romantyczne z tych 6 pudełek. Białe, z bukietem różowych różyczek (ale masło maślane!!!) i fragmentami listu w tle. Niebieska koronka na bokach wieczka  przełamuje nadmiar różu.
I ostatnie w tym poście pudełko "Herbaciany zakątek"
Wymiary 15x17,5x7,5 cm.
Pudełko jest pomalowane bejcą w kolorze dębu, tak by były widoczne słoje drewna. Główny motyw przedstawia kawiarniany stolik, ale są też elementy kojarzące się z herbatą. Całość przypomina pudła z herbatą, przywożone w czasach kolonialnych z Indii i innych herbacianych krajów (nawet nie wiem jakich...).
Zabawy miałam z tymi pudełkami przez kilka dni, bałaganu do sprzątania na kilka godzin... ale cieszę się, że wszystkie (pomimo tak różnych zdobień) prezentują się dobrze. Każde ma trochę inny charakter chyba stąd, że nie lubię się powtarzać...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz