Zajmij się tym, co lubisz robić, wtedy nie będziesz musiała się zmuszać...

30 listopada 2014

Kwiecisty filc..

Zawsze lubiłam robić coś z niczego... no prawie z niczego. Coś jednak zawsze trzeba mieć - cudotwórczynią ostatecznie nie jestem...

Z kawałków filcu pozostałych po uszyciu torebek (leżały już dosyć długo w szafie i cierpliwie czekały na swoją wielką chwilę), postanowiłam zrobić pokrowiec na laptop i etui na długopisy.


Zwykła, prosta kieszeń - bez żadnego zapięcia- nabiera charakteru przez doszycie kilkunastu kolorowych kółek. Kółka wycięte zostały z cienkiego filcu w trzech kolorach, obszyte ręcznie ściegiem do obrębiania i z niewielkim, drewnianym guzikiem naszytym pośrodku.Parę listków i łodygi zamieniają kolorowe kółka w wesołe kwiatki...Niewielki brelok doczepiony z boku dodatkowo pozwala rozmaicić pokrowiec na laptop.


Etui na długopisy także otrzymało kwiecistą dekorację. Tym razem skorzystałam z maszynki Sizzix i wykrojników. 


Kwiaty są w kolorach fioletowo-wrzosowych. Na środku znajduje się ciemno-fioletowy guziczek, otoczony perłowymi koralikami. Listki w przygaszonej zieleni dobrze uzupełniają kwiaty.


Miejsca w środku jest niewiele, ale na dwa, trzy długopisy wystarczy...Szycie z filcu jest bardzo przyjemne i dosyć łatwe - idealne dla początkujących (filc nie szczępi się, ukrywa nierówne szewki). W dodatku filcowe ozdoby robi się bardzo szybko, a są efektowne i ostatnio coraz bardziej modne... 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz